happy_new_year_colorWszystkiego wspaniałego w Nowym Roku!

Początek stycznia to szczególny czas w każdym roku. Przełomowa data nie tylko w kalendarzu – przede wszystkim w naszych głowach. Doroczne podsumowanie tego, co zrobiliśmy, co nam wyszło, a co już niekoniecznie, jest bardzo potrzebne! Dzięki temu możemy stworzyć listę celów na Nowy Rok. I tu zaczyna się pułapka słomianego zapału… czyli czas noworocznych postanowień! 😉

Mexico_City_New_Years_2013!_(8333128248)3 noworoczne postanowienia, których warto się trzymać!

Tak, postanowienia noworoczne to pułapka, w którą każda z nas wpadła nie raz i nie dwa. Buty do biegania stoją na najniższej półce, biblioteczka wypełniona jest nieprzeczytanymi książkami, a te fantastyczne, zaplanowane przygody nigdy nie doszły do skutku. Pytanie: w czym problem? Czy stawiamy sobie poprzeczkę za wysoko? A może nie traktujemy tych obietnic poważnie?

Nasza rada – zanim zaczniesz planować wspinaczkę na Kilimandżaro (co jest super i powodzenia!), zadbaj o podstawy. W tym artykule znajdziesz 3 cele, których warto się trzymać.

Jogging_Woman_in_Grass

1. Sport od dziś

Ruch nie wymaga długofalowego planowania! Potrzebujesz kwadransa sportu dziennie, żeby lepiej spać, lepiej wypoczywać, lepiej się najadać i bardziej koncentrować na zadaniach. Jeśli powiesz sobie, że jutro zrobisz poranną gimnastykę, wiesz co się stanie? Nie zrobisz jej! Musisz zacząć już dziś! Wybieraj ruch zawsze, kiedy to możliwe – spacer zamiast samochodu, schody zamiast windy, itd. Jeśli uda ci się wprowadzić w życie tę podstawę, dużo łatwiej zmotywujesz się do trudniejszych zadań – regularnego odwiedzania siłowni, zajęć tanecznych czy biegania!

2461157879_1d3a3ab352_z2. Więcej przyjemności w codziennych obowiązkach

Najlepszym noworocznym postanowieniem byłoby mieć mniej obowiązków, a więcej przyjemności, ale nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Jest na to rozwiązanie! Drobne, codzienne przyjemności. 😉

Dzień jest pełen rzeczy, które musimy zrobić: zmywanie naczyń, przelewy za rachunki, składanie prania czy podróż w komunikacji miejskiej w tę i z powrotem. Drugie postanowienie noworoczne na naszej liście: osłodź sobie codzienną rutynę! Kiedy musisz siedzieć przy komputerze, miej pewność, że niedaleko palą się zapachowe, aromatyczne świeczki, że siedzisz wygodnie, że jest ci przyjemnie nawet z tym nudnym zadaniem. Zmywając naczynia słuchaj muzyki – podśpiewywanie pod nosem mile widziane! Składając pranie, jeżdżąc tramwajem czy cerując ubrania słuchaj audiobooków. Mówisz, że nigdy nie masz na nie czasu? A może masz go aż za wiele?

woman-570883_12803. Godzina tygodniowo – zarezerwuj ją dla siebie!

Kiedy myślimy o tym, żeby zaplanować godzinę w tygodniu, wydaje się to banalnie proste. A jednak, jakimś cudem, nie idziesz do fryzjera (bo nie masz czasu), na spacery też nie chodzisz (bo nie masz czasu) i nie pamiętasz już jak wygląda muzeum (bo nie masz czasu).

Zadanie, którego pod żadnym pozorem nie powinnaś odpuszczać ani w tym roku, ani w żadnym innym. Przynajmniej godzinę w każdym tygodniu poświęć na sprawienie sobie frajdy, zrelaksowanie, zadbanie o siebie. Może to być czytanie książki, na którą nie masz od dawna czasu. Może to być odwiedzenie galerii sztuki. Chociaż zrobienie peelingu i maseczki! Jeśli nie masz całej godziny ciągiem – zamień ją na 3 dwudziestominutowe chwile dla siebie. Ale pamiętaj – to nie jest święto ruchome! Godzina tygodniowo powinna być zaplanowana z wyprzedzeniem – i wpisana do kalendarza. Niech wszyscy wiedzą, że wtedy jesteś nieosiągalna!

relaxed-woman

 

Dodaj komentarz